zpět

Sdílej své zkušenosti online!

Ahoj kamarádi,

byli bychom rádi, kdybyste se zapojili do online CVVZ, kterou chceme umožnit sdílení zkušeností v době, kdy se nemůžeme setkat osobně.

O co jde? Natočit video o maximální délce 90 minut na témata, která souvisí s CVVZ (pedagogika a psychologie, cestování, zdraví a další…). Pro více informací si rozklikni nadpis článku.

Na naší online CVVZ bychom chtěli představit i kategorii tipů na programy s dětmi. Můžete v pár minutkách ukázat např. hry, které u vás v oddíle mají úspěch, krátké návody na vyrábění apod. V současné situaci ohledně koronaviru jistě všichni ocení i tipy na online alternativy činností s dětmi (oddílových schůzek, kroužků, distanční výuky…) a obecně informace o tom, jak zrovna vaši činnost epidemie zasáhla a jak se vám s tím podařilo vypořádat. Zároveň také budeme rádi, když se s námi podělíte o videa z táborů či oddílových akcí (klidně i staršího data).

Určitě není nutné, aby video bylo na profesionální úrovni, rádi dáme prostor i úplným začátečníkům, což je ideální příležitost pro každého, kdo třeba váhal, jestli vyzkoušet lektorování na CVVZ „naživo“ a nakonec se neodvážil. Tomu nahrává i fakt, že video může být libovolně krátké, nemusíte tak vyplnit klasických 90 minut jako na běžné CVVZ.

Základní doporučení pro video: ¨

  • maximální délka 90 min (raději krátké a výstižné)
  • co nejlepší kvalita s dobrým zvukem
  • natáčení na šířku
  • nenatáčet do protisvětla
  • vyvarovat se hlukům v pozadí
  • formát videa: .mpeg, .mov, .mp4 (není nutné, pokud si s tím nevíte rady, pošlete formát jaký máte a my už si jej zpracujeme sami

Zatím na svých „online přednáškách“ můžete pracovat a konkrétní informace, kam nahrávat videa, upřesníme co nejdříve. Pokud byste měli nějaké dotazy, určitě nás neváhejte kontaktovat na email lektor@cvvz.cz nebo na kontakty uvedené na webu CVVZ 2020.

Organizátorský tým CVVZ 2020.