Přiložené soubory:

CVVZ tým 2020 (jpg)
cvvz fotka 24.9. (jpg)

zpět

Slovo náčelníka CVVZ 2020

Ahoj kamaráde,

prosím Tě o chvilku času při čtení slova náčelníka letošní CVVZ. Letošní rok CVVZ v tradičním formátu proběhnout nemůže. Vzhledem k epidemiologické situaci jsme jako pořadatelé měli dvě možnosti – CVVZ celkově zrušit a doufat, že se potkáme příští rok, a nebo se pokusit alespoň o její on-line verzi a udržovat myšlenku CVVZ, byť netradičně, i letošní listopad. Víme, že je to jen slabá náhrada za akci, kde se každoročně potkáváme na celý víkend a spánek je zde nedostatkovou komoditou, nicméně jsme se naší CVVZ nechtěli vzdát.

Za sebe musím říci, že je mi trochu zklamáním počet zapojených lidí. Chápu, že natáčet video pro CVVZ není takový zážitek jako potkat se naživo a přednášet reálným lidem, ale i tak si myslím, že všichni máme v oddílových archivech daleko více materiálu. Nebudeme však smutnit nad dobou a osudem letošní CVVZ a budeme se těšit na rok 2021 do Holešova. Níže bych si dovolil zodpovědět pár otázek, které jistě vyvstanou:

CVVZ 2022 v Českých Budějovicích nebude?

Ano, je to pravda. Důvodem však není ani tak frustrace z vývoje situace (která je v tuto chvíli značná), ale prostý fakt, že většina týmu je ve věku, kdy se chystá rozšiřovat řady naší organizace svépomocí. Pochopitelně jako náčelník jsem šel příkladem a programová sekce již začala pracovat a rozšíří naše řady v příštím roce a já pevně věřím, že nezůstane osamocena. Tudíž za dva roky se pravděpodobně budeme věnovat spíše procházkám s kočárky než organizování CVVZ. Ale nesmutněte, třeba někdy v budoucnu CVVZ v Budějcích bude.

Proč na CVVZ nejsou on-line přednášky a debaty?

Odpověď je jednoduchá, vzhledem k tomu, že nyní většina z nás sedí u počítače celý den, chtěli jsme přednášky udělat jednosměrné od lektorů, aby měl každý čas je v průběhu 14 dní v klidu zhlédnout po chvilkách, protože si popravdě nedovedu představit, že sedím celý víkend u počítače a stále se připojuji na přednášky. Další věcí je organizační a technická náročnost celé akce a zajištění kapacity pro všechny zájemce.

Poděkování

Závěrem děkuji všem, kteří se na letošní CVVZ podíleli a velmi bych chtěl vyzvednout lidi z týmu CVVZ: Děkuji Všezny, za uhánění, upomínání a spoustu administrativní práce, která nebyla vidět. Zkrátka bez Všezny by CVVZ nebyla. Děkuji Hafko a Jiříku, za program a lektory. Děkuji Jiřine, za super grafiku a velkou pomoc při IT záležitostech a hlavně při řešení webu s Vergiliem. Děkuji Tlusťochu, za komunikaci s účastníky, řešení plateb a ubytování. Děkuji Septime, za super shánění lektorů a záštitu PČR. Děkuji Káťo, za komunikaci s prodejci a nahánění mravenců. Děkuji Klárko, za on-line propojení a za tvorbu časopisu. Děkuji Culíku, za organizaci občerstvení, včetně toho na poradách. Děkuji i všem ostatním, kteří sice nepatřili do nejužšího týmu, ale pro CVVZ toho udělali spoustu. Velice si vážíme také finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Doufám, že si každý najdete na chvíli čas a podíváte se, co CVVZ on-line nabízí. Budeme se těšit na setkání na CVVZ 2021 v Holešově.

Ahoj Pája

PS: Pokud Tě bude cokoliv zajímat ohledně naší CVVZ, napiš mi na nacelnik@ctu-jihoceska.cz nebo zavolej 777 314 460.

Fotogalerie

Slovo náčelníka CVVZ 2020